ÚVOD 


                        Proč fyzioterapie a rehabilitace zvířat?

 V roce  2016 se v mé chovatelské stanici narodila fenka Chayla. Jevila se jako velmi slibná ale ve čtyřech měsících začala kulhat nejprve na jednu a posléze i na druhou pánevní končetinu. V té době se u štěněte začal projevovat valgózní postoj obou pánevních končetin. Po kontrole na ortopedii bylo lékařem rozhodnuto provést korektivní osteotomii, která bohužel nedopadla podle našich představ a štěně ochrnulo na levou pánevní končetinu. V zoufalství jsem začala studovat veškerou dostupnou literaturu,  s Chaylou jsem navštěvovala rehabilitační pracoviště ale výsledky nebyly dobré. Rozhodla jsem se k profi-fyzioterapii přidat ještě vlastní úsilí. Zvolila jako doplňující terapii elektroterapii a již po měsíci denní péče pohnula Chayla jedním prstem. Pak už to pokračovalo rychleji a během devíti měsíců se mohla Chayla pohybovat tak dobře, že mohla dokonce rekreačně chodit na cvičák-hlavně na obrany, které jí bavily.

                                                                      

To mě přivedlo na myšlenku, že bych chtěla pomáhat i jiným zvířatům. Jako první jsem absolvoval kurz DORNOVY MANUÁLNÍ TERAPII ale to mi přišlo málo. Zjistila jsem, že ASOCIACE FYZIOTERAPIE A REHABILITACE ZVÍŘAT (ASOFYREZ)  nabízí dvouleté vzdělání v tomto oboru. Během studia jsem absolvovala stáž na Rutland House Referral Clinic v St. Helens v Anglii a na Physiodog Praha. Po ukončení studia mi byl udělen titul cert.CAAPR.

Během studia jsem si postupně vybavovala ordinaci, takže v současné době mám pro pacienty k dispozici veškeré používané fyzikální modality.